Kurumumuz

Merkezimiz 27 ağustos 2014  tarihinde Mehmet AKKAYA  tarafından  kurulmuş olup 16 uzman kadromuz ile sizlere daha iyi hizmet vermekte olan kurumumuz. Bayrak Cad. Güvercin Sok. no:18 Çavuş Mah.Şile / İSTANBUL de tek özel eğitim merkezi olarak faaliyet göstermektedir.

Kurumumuzda

  • Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı
  • Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı
  • Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı
  • Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

Destek eğitim programları bireysel ve grup olmak üzere verilmektedir.

Merkezimizde, gelişimsel gecikmeler yaşayan ya da Otizm Spektrum Bozukluğu (Yaygın Gelişimsel Bozukluk) zihinsel engelliler, öğrenme güçlüğü yaşan ( diskleksi vb.) fiziksel engelli bireylerin tanısı almış çocuklar ile gelişimsel terapiler; olağan gelişim gösteren çocuklara ve gençlere duygusal-davranışsal destek vermek için de oyun terapisi ve bilişsel davranışçı terapi uygulanmaktadır.

Merkezimize başvuran ailelerimiz ile ilk görüşmenin ardından, çocuk için en verimli olacağı düşünülen  zamana değerlendirme seansları planlanmaktadır. Bu seansların ardından aileler bilgilendirilmekte, çocuğun ve ailenin ihtiyacına yönelik eğitim/ destek programları oluşturulmaktadır.

 MİSYONUMUZ

Çağdaş teknolojik donanımlarla hazırlanmış Rehabilitasyon programlarını kullanarak,

Bireylerimizin ruhsal, bedensel, zihinsel ve sosyal, becerilerini geliştirmekte, öğrenme gereksinimlerini karşılamaktayız. Eğitimde tek bir ferdi kaybetmeden topluma kazandırabilmek açısından,  Amacımıza yönelik hizmetlerimiz,  engelli bireylerimiz adına büyük önem taşımaktadır.

 VİZYONUMUZ

Eğitimde feda edilecek fert yoktur ‘’ ilkesinden hareketle; Topluma farklılığın zenginlik olduğu bilincini kazandırmak,  Toplumdaki diğer bireylerle sosyal bütünleşmeyi sağlamak.  Özel eğitim alanı ile ilgili ulusal ve uluslararası çalışmaları takip etmek örnek projeler üretmek Özel eğitim alanında örnek ve öncü olmaktır.

AİLELERİMİZE

Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri sunan, Eğitim sürecine aktif katılımlarını sağlayan, Duygusal ve sosyal destek yoluyla yaşam kalitesini artıran hizmet sağlamaktadır.

Değerlerimiz

Çalışmalarımız   dürüstlük ve  şeffaflık  temelinde yürütürüz.  Her işimiz önemlidir ihmal edilmez. Çalışmalarımızı önyargısız,  koşulsuz ve iyi niyetle yaparız.  Sağlıklı bir çalışma ortamının önemine inanırız. Ben değil;  biz bilinciyle çalışırız, başarı hepimizindir anlayışıyla hareket ederiz. Öğrencilerimizi her yönüyle tanır,  başarabileceklerine inanırız.

Kurumumuzu her yönüyle tanır,  eleştiri ve farklı görüşleri kurum kültürüne bir katkı olarak değerlendiririz.  Yenilikçiyiz değişimin önemine inanırız, daha iyi bulmak için gelişimleri takip ederiz.  Çalışanları tanır ve yeteneklerini geliştirir,  fikirlerine değer verir,  yeni fikir üretimini destekleriz. Çevreye karşı duyarlıyız. Zamanın değerine inanırız. Ailelerin eğitim sürecine katılımlarının gerekliliğine inanır onların istek ve önerilerini önemseriz. Bilginin, paylaşıldıkça değer kazanacağına inanırız.

HERHANGİ BİR ARALIKTA DEĞİL

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ…

 

Temel Değerlerimiz

  • Çalışmalarda İnsanı Öncelemek,
  • İletişim Kanallarını Açık Tutmak,
  • Saygınlık,
  • Çalışanların Beklenti ve Düşüncelerini Önemsemek,
  • Eğitimin Niteliğini Arttırmayı Amaçlamak,