Özel Öğrenme Güçlüğü Sağaltım Programı

Eğitimlerimiz arasında bulunan özel öğrenme güçlüğü sağaltım programı çocukların zayıf yönlerinin farkına vararak problem çözme ve uygulama yollarını bulmalarını sağlamaya yönelik çalışmalardır. Her çocuğun aynı gelişimi göstermediği düşünüldüğünde çeşitli nedenlerle çocukların farklı yönlerde zayıf kaldıkları görülebilir. Talimatlara basamak basamak uyum sağlanması planlanan eğitim programında zayıf yönlerin neler olduğu belirlenerek bu zayıflığın kapatılması amaçlanmaktadır.

Gün, ay, mevsim, sabah veya akşam, önce veya sonra gibi kavramlar çocuğun öğrenme yetisini hızlandırmada etkin rol oynayacak. Aynı zamanda öğrendiklerini de pekiştireceği faaliyetlerde çocuğun hangi yönde zayıf kaldığı uzman ekibimizle belirlenerek çocuk için özel bir sağaltım programı hazırlanacaktır. Aşılmaz gibi görünmen öğrenme güçlüğü zayıf yönlerin farkına varılarak ısrarla öğrenme faaliyetlerini o yönde sürdürmek kalıcı bir öğrenmenin de kapılarını aralayacak.

Özel öğrenme güçlüğü sağaltım programında çocukların zaman çizelgeleri yapılarak yaşayışlarını kendilerinin sıraya koymaları istenmektedir. Bu sayede zaman çizelgelerinde neye ne kadar zaman ayırdıkları, günlük yaptıkları etkinlik ve faaliyetleri görmeleri sağlanabilir. Öğrenme güçlüğünde özellikle matematik problemlerinin anlayarak çözümlemesinin yapılması sağlanması gerekir. ailelere de büyük görev düşen öğrenme güçlüğünde eğitmenlerin vereceği özel eğitimin devamını mutlaka evinizde aile ortamında da çocuğunuza sunmanız gerekecektir. Matematik problem çözümünü sağlarken işlem adımlarını sıraya koyarak öğrenmelerini destekleyebilirsiniz.

Anlamlı sıraya koyma oyunları ile oynarken öğreneceği faaliyetlerimizde bir sırayı takip eden çizgi, resim veya öyküler çocuğunuzun öğrenmesine katkı sağlayacak. Aile ve eğitmen işbirliğinde kurumumuzda özel öğrenme güçlüğü sağaltım programı pek çok öğrenme güçlüğü yaşayan çocuğun kendini eksik hissetmeyeceği düzeye gelerek yaşamasını sağlamaktadır. Öğrenme güçlüğünün kaynağına inerek bu güçlüğü en aza indirgeyecek faaliyetlerimiz öğrenirken eğleneceği, kendini geliştireceği ve güven duyacağı bir ortamı çocuklarınıza sunuyor.

Obje ve nesneler üzerinde çalışma faaliyetleri, parça birleştirme oyunları ve zeka gelişimini destekleyecek öğretim programında öğrenme güçlüğü minimize edilebilmektedir. Bu sayede geleceğe güvenle bakan ve zayıf yönlerini bilen bir çocuk yetiştirmek mümkün olacak. Yaşadıkları problem nedeniyle hayatta kendilerini eksik hissetmeden kurumumuzca özel bir eğitimden geçerek o açığı