Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Kurumumuzda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi de bulunarak çocuklarınız için bu yönde eğitim ve hizmet verilmektedir. Çocukların toplumla kaynaşmasını bağımsız ve üreten bir birey olarak becerilerle donatışmış bir eğitim sisteminde özgüven öğretimi eğitimin en başında gelmektedir. Yaşıtları ve çoğunluktan farklı çocukların özel eğitime ihtiyaç duydukları noktada özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi hizmetlerimizden faydalanmak mümkün olacak.

Özel eğitim ihtiyacı olan çocuk ve bireylerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak yetiştirilmiş personel ve uzman kadro kurumumuzda faaliyet göstermektedir. Ayrıca geliştirilmiş eğitim programı ve yöntemleri özür ve özelliklerine uygun ortamlarda sürdürülmesi eğitimidir.

Çocuğun veya bireyin yetersizliğinin hayatında bir engele dönüşmesini önlemek amacıyla ya da üstün yetenekli çocuk veya bireyin yetenekleri doğrultusunda en üst seviyeye çıkmasını sağlamak amacıyla özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi faaliyetlerinden faydalanılabilir. Ayrıca engelli bir bireyi kendine yeterli hale getirecek özel bir eğitim o kişinin toplumla kaynaşmasını, bağımsız olmasını ve hayatta küsmeden engelleri aşmış olarak hayata devam etmesini sağlamaktadır.

Genel eğitim sisteminden farklı olan özel eğitim içerik yönünden çocuğun ihtiyaçlarına yöneliktir. Bu nedenledir ki çocuğun yetersiz kaldığı ve eksiklerini tamamlayabileceği yönde bir eğitim programı alarak yeteneklerin veya yetersizliklerin gelişmesi sağlanmaktadır.

Alınan eğitimden bulunulan ortama kadar özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti alacak çocukların her türlü ihtiyacını karşılayacak yönde özel bir eğitimin getirisi çocuklarınızı hayata kazandırmak olacak. Öğrenme güçlüğü çeken, kısmi engeli bulunan, zihinsel veya fiziksel engel gibi pek çok özellikle çocukları diğer çocuklardan ayıran özellikler özel eğitim kapsamında sunulmaktadır. Çocukların ihtiyaç duydukları eğitim sisteminin belirlenerek yetersiz kaldıkları yönleri geliştirmeleri veya kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri gibi eğitim sistemli bir şekilde öğretilerek pekiştirmesi sağlanmaktadır. Ayrıca üstün zeka düzeyinde yeteneklerini doğru yönde daha da ileri seviyelere taşıyabilmesi alınacak özel bir eğitimle mümkün olacaktır. Ailelere de önemli ve üzerinde durulması gereken görevler düşen özel çocuklar için özel eğitimi ev ortamında da desteklemek gerekecektir. Bu sayede çocuğunuz farklılığını çok daha kolay kabullenerek eksiklerini tamamlamış bir şekilde hayata tutunacak.